Az évről-évre növekvő pontszámokon a diákok leginkább azzal tudnak felülkerekedni, hogy minél több pluszpontot szereznek. A többletpontok között a nyelvvizsgáért járó pontok a leginkább népszerűek. Egyre inkább növekszik azoknak a száma, akik két nyelvvizsgával felvételiznek.
Már korábban írtam arról, hogy a Kormány a német nyelv tanulását szorgalmazná első idegen nyelvként, ennek ellenére a statisztikák nem ezt támasztják alá, hiszen folyamatosan csökken a német nyelvet tanulók és vizsgázók száma. Az elmúlt években a nyelvvizsgák számát tekintve több mint kétszer annyian jelentkeznek angol nyelvvizsgára, mint németre. Azonban az oktatási államtitkárság szakmai okok miatt előtérbe helyezi a németet, hiszen szerintük a bonyolultabb grammatikájú német elsajátítása után könnyebbnek vélnék a diákok az angol nyelv tanulását. Továbbá az angol már most is világnyelv, ezért szükséges a nyelv megtanulása, de az üzleti világban Magyarországon a német nyelvre van leginkább szükség. Az angol is fontos, azonban a német nyelv tanulása bonyolultabb, ezért több időt igényel.
A Kormány nyelvoktatási reformjával növelni szeretné a német nyelvből érettségizők és nyelvvizsgázók számát, mivel az évek folyamán egyre inkább csökken. Az emelt szintű érettségi kapcsán mindkét nyelv kapcsán elmondható, hogy csökkent a diákok száma, azonban ennek már egyszerű az oka: A diákok inkább nyelvvizsgát tesznek, és csak akkor mennek emelt szintű érettségire, hogyha az a felvételizendő szakon előfeltétel. Kiss Domonkos, egy fővárosi gimnázium némettanárának elmondása szerint: "A gimnáziumokban lehet előnye a kötelező németnek, hiszen a többség már két nyelvvizsgát szeretne, és míg az angol felé sokkal nagyobb a belső motiváció, a korán elkezdett némettanulás a másik nyelv kapcsán is szilárd alapokat tehet le."
S.T.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.